Miejscem naszych codziennych zmagań jest nowoczesna ściana wspinaczkowa „RYSA” w Toyota Park.

 

Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu na Opolszczyźnie.  Dzięki konsultacjom ze środowiskiem opolskich wspinaczy, spełnia najbardziej wymagające oczekiwania. Wysokość ściany wspinaczkowej to 15 m, a łączna powierzchnia 495 m2. Znajdziecie tutaj ponad 2300 chwytów wspinaczkowych, wybranych topowych polskich producentów takich jak Tripoint, Batholds, T-Wall i Gatowalls.

RYSA charakteryzuje się dużą różnorodnością. Mamy tu piony, połogie płyty i lekkie przewieszenia,  a w prawej części ściany znajduje się naprawdę duże przewieszenie dochodzące do 45 stopni, które pozwoli wytrenować żelazną wytrzymałość. Ponad 40 świetnie ułożonych i regularnie „przekręcanych”  dróg wspinaczkowych przygotuje Waszą formę i podniesie umiejętności techniczne.

Na 8 stanowiskach mamy automatyczną asekurację typu TruBlue pozwalającą na samodzielne wspinanie, a na pozostałych 9 liniach komplet stałych przelotów i stanowiska. Posiadamy specjalną strefę dla początkujących, strefę przeznaczoną  do tzw. „speed climbingu”, strefę do wspinaczki z liną i strefę do trawersowania, oraz mini bulderownię. Prawdziwą atrakcją jest długa dziesięciometrowa RYSA, którą planujemy z czasem przedłużyć. RYSA pozawala na naukę klinowania rąk i nóg.

ścianka wspinaczkowa „RYSA” w Toyota Park w Opolu